ابزار کاربر

ابزار سایت


مفتول_سیاه_آنیل_شده

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

مفتول_سیاه_آنیل_شده [2017/01/31 12:48] (فعلی)
maleki ایجاد شد
خط 1: خط 1:
 +====== مفتول سیاه آنیل شده(black annealed wire) ======
 +
 +با نام تجاری مفتول پخته شده،مفتولی است که از حرارت دیدن مفتول های سخت صنعتی تا دمای ۹۰۰ درجه سانتیگراد در شرایط خلاء در کوره آنیل تولید می شود.
 +
 +این محصول از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی می باشد.
 +
 +کاربرد مفتول سیاه آنیل شده در صنعت بسته بندی ، قالب بندی ، آرماتوربندی به عنوان متریال اولیه مفتول های گالوانیزه و ... می باشد.
 +
 +این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی ​ با قطر 30 سانتیمتر و با وزن ( 15 الی 20 ) کیلوگرم تولید و در کوره های مخصوص ​ در شرایط خلا در دمای 900 درجه آنیل و بعد از ساعتها به آهستگی دمای اولیه خود را به دست آورده . 
 +
 + ​محصول تولید شده از نظر سایز و بسته بندی دارای کیفیت بالایی می باشد و با این که از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی ​ بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد .
 + 
 +
 +سیم مفتولی سیاه ( آرماتوربندی ) تولید شده از فولاد می باشد که از کشش مفتول های ضخیم تر یا برش از کناره ورق و حرارت دیدن تا دمای 900 درجه سانتی گراد تولید می گردد ، که ماهیت شیمیایی خود را حفظ کرده و از لحاظ مکانیکی و فیزیکی نرم تر می شود . این نوع مفتول معمولا جهت آرموتور بندی ، قالب بندی و مصارف مشابه ساختمانی و صنعتی استفاده می شود و معمولا از سایز 5/1 تا 6 میلی متر تولید می گردد.
 +
 +
 +برای مطالعه بیشتر:
 +
 +[[سیم_مفتول|مفتول فولادی]]
 +
 +[[سیم_مفتول_گالوانیزه|سیم مفتول گالوانیزه]]
 +
 +[[http://​www.mehrsteel.com/​products/​wire-rod.html|سیم مفتول و وایر]]
  
مفتول_سیاه_آنیل_شده.txt · آخرین ویرایش: 2017/01/31 12:48 توسط maleki