ابزار کاربر

ابزار سایت


مفتول_سیاه_آنیل_شده

مفتول سیاه آنیل شده(black annealed wire)

با نام تجاری مفتول پخته شده،مفتولی است که از حرارت دیدن مفتول های سخت صنعتی تا دمای ۹۰۰ درجه سانتیگراد در شرایط خلاء در کوره آنیل تولید می شود.

این محصول از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی می باشد.

کاربرد مفتول سیاه آنیل شده در صنعت بسته بندی ، قالب بندی ، آرماتوربندی به عنوان متریال اولیه مفتول های گالوانیزه و … می باشد.

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 سانتیمتر و با وزن ( 15 الی 20 ) کیلوگرم تولید و در کوره های مخصوص در شرایط خلا در دمای 900 درجه آنیل و بعد از ساعتها به آهستگی دمای اولیه خود را به دست آورده .

محصول تولید شده از نظر سایز و بسته بندی دارای کیفیت بالایی می باشد و با این که از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد .

سیم مفتولی سیاه ( آرماتوربندی ) تولید شده از فولاد می باشد که از کشش مفتول های ضخیم تر یا برش از کناره ورق و حرارت دیدن تا دمای 900 درجه سانتی گراد تولید می گردد ، که ماهیت شیمیایی خود را حفظ کرده و از لحاظ مکانیکی و فیزیکی نرم تر می شود . این نوع مفتول معمولا جهت آرموتور بندی ، قالب بندی و مصارف مشابه ساختمانی و صنعتی استفاده می شود و معمولا از سایز 5/1 تا 6 میلی متر تولید می گردد.

برای مطالعه بیشتر:

مفتول فولادی

سیم مفتول گالوانیزه

سیم مفتول و وایر

مفتول_سیاه_آنیل_شده.txt · آخرین ویرایش: 2017/01/31 12:48 توسط maleki