ابزار کاربر

ابزار سایت


قراضه_آهن

آهن قراضه و استیل قراضه چیست؟

آهن قراضه یا استیل قراضه به ضايعات فولادي كم كربن اطلاق مي‌شود كه ضايعات آهن يا فولادي يا فولادي ساده و يا آهن قراضه و ضايعات نيز به كار برده مي‌شود. آهن و استیل فلزي هستند كه اصطلاحا برگشت‌پذير خوانده مي‌شوند. يعني مي‌توان محصولات آهني و استیل را پس از مصرف، مجددا به صورت قراضه ذوب نمود.

منابع تامين آهن قراضه و قراضه استیل

آهن قراضه از محل دورريز فلزي حاصل از لوازم خانگي و بسته‌بندي مواد غذايي، ضايعات اماكن عمومي، ضايعات صنايع توليدي و محصولات فولادي و برگشتي ضايعات حاصل از خطوط توليد فولادسازي‌ها، خودروسازي‌ها، پرس‌كاري‌ها، لوازم خانگي‌ سازي‌ها، كشتي‌سازي‌ها، ماشين‌سازي‌ها، قطعه‌سازي‌ها، دكل‌هاي انتقال نيرو، راه‌آهن، صنايع نفت و پتروشيمي، صنايع كارخانجات سيمان، سدسازي‌ها، پل‌سازي، تاسيسات از هر قبيل، صنايع ماشين‌آلات كشاورزي، آهنگري و ريخته‌گري، آهن‌آلات به جا مانده از خرابي سيل و زلزله، تخريب خانه كلنگي، دمونتاژ كشتي‌ها و واگن‌ قطارها و بازسازي خطوط ريل راه‌آهن و ماشين‌آلات راه‌سازي و انواع خودروهاي از رده خارج و بازسازي خطوط توليد تامين مي‌شود.

تمامي موارد ياد شده به سه دسته تقسيم‌ مي‌شوند که عبارتند از:

الف- منابع خانگي

ب- منابع عمومي

ج- منابع صنعتي

انواع آهن قراضه

انواع مرسوم آهن قراضه در بازار عبارتند از: قيچي سنگين، قيچي متوسط، سبك بار، روغني و پرسي. اما آنچه در بيشتر كارخانجات مصرف كننده داخلي رايج است:‌ ويژه، سنگين 1، سنگين 2، متوسط 1، متوسط 2، سبك 1، سبك 2، سبك 3، پرسي بدنه، بدنه باز، پرسي مخلوط، سفاله يا تراشه حاصل از تراش‌كاري‌ها به صورت فله و بلوكه يا پرس شده، گالوانيزه (پرسي و باز)، ته پاتيل، پرسي روغني درجه يك (خرده ورق يا كناره ورق روغني بلوكه شده 100درصد روغني زنگ نزده) و پرسي روغني درجه 2

شيوه استفاده از آهن قراضه

معمولا از آهن قراضه در همه جاي دنيا براي بازيافت و استفاده مجدد در خطوط توليد بهره‌برداري مي‌شود. امروزه در كشورهاي پيشرفته ضمن طبقه‌بندي و جداسازي‌هاي تميز و دقيق، آن را به‌صورت پودر در آورده و با افزودني‌هاي مورد نياز در صنايع قطعه‌سازي بسته‌بندي شده و به‌فروش مي‌رسد. اما همچنان در كشور ما براي ذوب در كوره‌ها كاربرد دارد.

در صنايع ريخته‌گري براي توليد محصولات چدني از كوره القائي استفاده مي‌‌شود كه تا 1450‌ درجه سانتيگراد حرارت دارد و در صنعت فولاد سازي از كوره‌هاي قو‌س‌ الكتريكي كه تا 1950‌ تا 2000‌ درجه سانتيگراد حرارت دارد استفاده مي‌شود. در ريخته‌گري‌هاي سنتي هم از كوره‌هاي گردون حداكثر يك تني استفاده مي‌شود.

ابتدا از آهن قراضه‌هاي پرسي كه از ورق‌هاي نازك تشكيل شده است در داخل كوره بارگيري مي‌كنند و چون اين نوع قراضه سريع‌تر ذوب مي‌شود، براي شارژ كوره و تقريب يك سوم كوره از اين نوع آهن قراضه‌هاي پرسي استفاده مي‌شود و پس از اين كه اين قراضه ذوب شد، قراضه‌هايي با ضخامت بيشتر يا به قول قراضه فروش‌ها كلفت بار را در داخل كوره ‌مي‌‌ريزند كه با توجه به ذوبي كه در داخل كوره وجود دارد، در زمان كمتري اين نوع قراضه‌‌‌ها ذوب مي‌شود.

معمولا در كوره‌ها بين يك ساعت و نيم تا دو ساعت ذوب كامل مي‌شود و پس از سرباره يا شلاكه‌گيري، مواد افزودني جهت استاندارد نمودن ذوب براي محصول خاصي كه مورد نظر است، به ذوب اضافه مي‌شود. سپس از واحد ذوب نمونه ذوب به آزمايشگاه جهت آناليز ارسال مي‌شود. آزمايشگاه پس از آزمايش‌هاي شيميايي و مكانيكي نتيجه را به واحد ذوب اعلام ‌‌مي‌كند تا اينكه آناليز ذوب دقيقا مطابق استاندارد شود.در اين صورت است كه ضايعات آهن قراضه به محصولي استاندارد تبديل شده و از هر نظر همانند محصول نو است كه از شمش و يا آهن اسفنجي توليد شده است.

معرفی موارد مصرف و کاربرد محصولات

محصولات تولیدي طرح حاضر، شمش فولاد و چدن است که از محل ذوب مجدد آهن و فولاد تولید خواهد شد. گارکاه هاي ریخته گري شمش هاي تولیدي طرح حاضر را خریداري کرده و با استفاده از آن انواع قطعات ریخته شده فولاد و چدن را تولید می نمایند . البته لازم به ذکر است که قطعات تولیدي از شمش هاي مشابه طرح حاضر ، قطعات با خواص مکانیکی پائین خواهند بود .

بررسی کالاهاي جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول محصولات مورد مطالعه یک محصول واسطه اي است که در تولید محصولات نهایی کاربرد دارند. از طرف دیگر کلیه آنها به عنوان یک مواد اولیه محسوب می گردند . بنابراین نمی توان هیچگونه کالاي جایگزین و حتی مشابه براي آنها معرفی کرد.

انواع فلزات کهنه و قابل بازیافت

۱- فلزات باترکیب آهن (آهنی)

۲- فلزات بدون ترکیب آهن

گروه اول : این گروه شامل فلزاتی می شوند که در ترکیب اصلی آن ها ، آهن به کار رفته باشد ، مانند آهن و فولاد

این گروه در جاهایی مانند : بدنه ماشین های کهنه ، ابزارهای خانگی ، فلزاتی که در ساختار و اسکلت ساختمان به کار می روند ، ریل های راه آهن و . . . به کار می روند .

در کشور ما ، این دسته از فلزات نیز مورد توجه قرار گرفته و در صنعت ایران نقش مهمی دارد .

گروه دوم فلزاتی را شامل می شود که در ترکیب اصلی آن ها آهن وجود ندارد . برای مثال می توان آلومینیم را نام برد که از آن فویل ها و قوطی های کنسرو می سازند . فلزات بدون آهن دیگری هم وجود دارند مانند : مس ، سرب ، روی ، نیکل ، تیتانیوم ، کروم ، کبالت و … که نحوه ی بازیافت آن ها در ادامه مورد برسی قرار می گیرد .

تعداد این نوع فلزات از فلزات دارای آهن کمتر است . در هر سال در سراسر جهان ، میلیون ها تن از این فلزات کهنه در کوره ها ذوب می شوند و ناخالصی های آن ها جدا می شود و توسط افراد متخصص قالب گیری و ریخته گری می شود و به اشکال مختلفی در می آید.

چندین راه برای تعیین میزان بازیافت فلزات وجود دارد که مهم‌ترین آن این سه روش است:

ـ میزان کارآمدی بازیافت فلز پس از پایان چرخه حیات (EOL-RR)

درصد قراضه تولید شده پس از پایان چرخه حیات (پس از مصرف‌کننده یا کهنه) که به‌صورت موفقیت‌آمیزی بازیافت می‌شود.

ـ درصد قراضه بازیافت شده (RC)یا میزان ورودی بازیافتی (RIR)

نسبت قراضه ورودی (جدید به‌علاوه قدیمی) به کل فلز ورودی برای تولید فلز

ـ درصد قراضه کهنه (OSR)

نسبت قراضه به کل گردش قراضه (جدید به علاوه قدیمی)

اطلاعات فلزات پایه

فلزات پایه مهم، یک آرشیو آماری بازیافت منظمی دارند. از سال 1980 صنعت آلومینیوم توانسته، کل تولید سالانه خود از قراضه EOL را به چهار برابر رسانده و امروزه میزان قراضه جدید از 5 میلیون تن تقریبا به 20 میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

بنا به گزارش انجمن جهانی آلومینیوم (IAI) بازیافت قراضه کهنه رشد سریع‌تری از خود نشان داده، به‌طوری که از یک میلیون تن در سال 1980 به 10 میلیون تن در سال 2009 رسیده است.

در طی همین مدت تولید آلومینیوم اولیه از 15 میلیون تن در سال به 40 میلیون تن در سال افزایش پیدا کرده و تا سال 2020 تقاضا برای آلومینیوم طبق پیش‌بینی به حدود 97 میلیون تن خواهد رسید که 31 میلیون تن آن از قراضه بازیافتی به دست خواهد آمد.

OSR برای آلومینیوم حدود 50 درصد است، در حالی‌که میزان بازیافت پس از پایان چرخه حیات به‌طور کل 70 درصد است. مورد آخر با توجه به مصرف نهایی آن متغیر است: برای کاربردهای ساختمانی و حمل و نقل، 90 تا 95 درصد قراضه کهنه بازیافت می‌شود. از دهه 1980 بخش حمل و نقل مهم‌ترین منبع تولید قراضه EOL آلومینیوم بوده، در حالی‌که بخش ساختمانی کمتر و آهسته‌تر رو به افزایش بوده است، چون در این بخش عمر محصولات طولانی‌تر است. امروزه قراضه EOL آلومینیوم 42 درصد از بخش حمل و نقل، 28 درصد از صنایع بسته‌بندی، 11 درصد از مهندسی و کابل و 8 درصد از بخش ساختمانی به‌دست می‌آید.

در آینده با بالا رفتن میزان جمع‌آوری، میزان بازیافت EOL می‌تواند افزایش پیدا کند و بر همین اساس نسبت قراضه کهنه نیز می‌تواند افزایش پیدا کند، اما میزان بازیافت احتمالا افزایش پیدا نخواهد کرد، چون تقاضا افزایش پیدا می‌کند و نیز عمر کاربرد این محصول طولانی است و در نتیجه آن میزان جمع‌آوری قراضه EOL افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش انجمن بین‌المللی مس، مصرف جهانی مس بیش از 23 میلیون تن است که حدودا 8/7 میلیون تن آن در سال 2009 از قراضه به دست آمده که میزان کلی مس بازیافتی را به 7/33 درصد می‌رساند.

این رقم در دهه اخیر بین 8/36 تا 7/33 درصد ثابت مانده، چون تقاضا برای مس و کل مصرف قراضه هر دو روندی فزاینده داشته‌اند.

اروپا از جمله روسیه بیشترین بازیافت مس را به نسبت مصرف داشته‌اند، به‌طوری که در سال 2009 حدودا 7/45 درصد تقاضا از طریق بازیافت به‌دست آمده و رقم درصد بازیافت در طی دهه آخر در محدوده 45-41 درصد ثابت مانده است. در این مدت میزان درصد بازیافت در آمریکای‌شمالی و آسیا در حد 34-30 درصد باقیمانده و آسیا بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس بازیافتی از نظر وزنی است که از سال 2006 تاکنون بیش از 4 میلیون در سال بوده است.

از کل میزان مس بازیافت شده در جهان، تولید مس ثانویه تصفیه شده از قراضه EOL بالغ بر یک سوم و آلیاژهای ذوب مستقیم از قراضه جدید بالغ بر دو سوم است که انجمن در نظر دارد آخرین آمار بازیافت را در ماه آوریل امسال منتشر کند.

در میان فلزات پایه قلع به‌دلیل افزایش تولید در چین (با بزرگ‌ترین معادن و واحدهای تصفیه قلع در جهان) تولید قلع تصفیه شده ثانویه چین از 5500 تن در سال 2000 به 46800 تن در سال 2010 افزایش یافته و در نتیجه تولید ظاهری قلع تصفیه شده ثانویه در جهان به 63900 تن افزایش پیدا کرده که معغادل 3/18 درصد تولید قلع تصفیه شده در جهان است.

اما قلع نیز به‌صورت انواع آلیاژی آن مانند لحیم‌ها و برنز‌ها بازیافت می‌شود. با در نظر گرفتن این موارد تخمین زده می‌شود که 30 درصد قلع مصرفی از مواد ثانویه به‌دست می‌آید.

نیکل یک نمونه فلزی است که عمدتا به شکل آلیاژی از طریق راه‌های مستقل اما نه به صورت فلز خالص بازیافت می‌شود و نیکل اولیه می‌تواند حدودا 2 درصد محتوی نیکل بازیافتی داشته باشد.

نیکل بیشتر به صورت فولاد ضدزنگ (شامل حدودا 60 درصد تقاضای نیکل) و سایر آلیاژهای مخصوص بازیافت می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که به‌طور متوسط میزان ورودی نیکل بازیافتی 33 درصد است و برای فولاد ضدزنگ به 43 درصد افزایش داشته است.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که 57 درصد نیکل به‌صورت EOL بازیافت شده (عمدتا در محدوده حلقه فولاد ضدزنگ) در حالی‌که 14 درصد نیکل EOL در بازیافت نیکل بدون خاصیت (non – functional) عمدتا در محدوده سیستم‌های بازیافت مس و فولادهای کربنی پراکنده بوده و مطالعات جدیدی نیز در این زمینه در دست انجام است.

میزان بازیافت EOL سرب 75 درصد است که صنعت باتری‌سازی 100 درصد میزان این بازیافت را افزایش داده که محتوی بازیافتی این فلز تولید شده را به 6/52 درصد می‌رساند. صنعت سرب قراضه جدیدی تولید نکرده، بنابراین نسبت قراضه کهنه تقریبا 100 درصد است.

برای روی حدود 60 درصد تولید از طریق سنگ معدن استخراج شده و 40 درصد تولید از طریق قراضه بدست آمده است.

برای مطالعه بیشتر:

- آهن قراضه و استیل قراضه چیست؟

- معرفی استانداردهای قراضه آهن

- تفاوت های ضایعات ، زایدات و افت

- تعریف درجه بندی ضایعات

قراضه_آهن.txt · آخرین ویرایش: 2017/12/30 09:09 توسط maleki