ابزار کاربر

ابزار سایت


فرآیند_پوشش_دهی_ورق_های_رنگی

فرآیند پوشش دهی ورق های رنگی (Coating Process)

فرآیند خطی پوشش دهی رنگی شامل نورد سرد و پوشش دهی کویل های فولادی می شود. خط پوشش دهی رنگی مداوم با باز کردن کویل برای پوشش دهی و اتصال مکانیکی نوار ورق به انتهای کویل قبلی می باشد. به دلیل مداوم بودن عملیات، خط شامل دو دستگاه جمع آوری کننده نوار ورق می باشد (اسکیت) که تامین کننده ی نوار ورق برای پوشش دهی در مسیر پروسه می باشد.

در بخش پیش از عملیات شیمیایی، سطح نوار ورق شسته شده و لایه روکش شده در چهار مرحله به نوار ورق اضافه می شود. لایه روکش شده مقاومت خوردگی محصول و کشش سطحی بتونه را بهبود می بخشد. خط تولید شامل دو دستگاه پوشش دهنده می باشد که اولین دستگاه ماده بتونه را بر روی هردو طرف نوار ورق اضافه کرده و دومین دستگاه روکش بالایی و زیرین را به نوار ورق اضافه می کند. بعد از دستگاه پوشش دهنده فر های گرما دهنده قرار دارند که روکش های رنگی بوسیله ی هوای داغ ضخامت آن های سخت تر می شود.

در بخش بعدی نوار ورق های رنگی در آب کوئنچ می شوند. اگر لمینت به عنوان روکش بالایی مورد استفاده قرار گرفته باشد، آخرین دستگاه روکش کننده، چسب را که در فر موجود است به سطح ورق اضافه می کند. پرده روکش لمینت به محض این که از فر خارج شد بوسیله یک رول پرس می شود.

یک نوار محافظ ممکن است برای روکش دهی نیز استفاده شود که روکش را از آسیب دیدن و لکه دار شدن در حین فرآیند بعدی (تحویل محصول) حفظ می کند. قبل از کویل کردن، سطوح ورق ها از لحاظ ظاهری چک می شود.

برای مطالعه بیشتر:

ورق گالوانیزه

ورق سیاه

ورق های اسید شویی

ورق روغنی

ورق آلوزینک (Aluzink)

ورق_استیل_ضد_سایش

ورق گالوانیزه

ورق سیاه

فرآیند_پوشش_دهی_ورق_های_رنگی.txt · آخرین ویرایش: 2018/09/12 12:51 توسط maleki