ابزار کاربر

ابزار سایت


سنگزنی_چیست

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
سنگزنی_چیست [2018/01/30 11:57]
maleki
سنگزنی_چیست [2018/01/31 10:15] (فعلی)
maleki [سنگ سمباده :]
خط 158: خط 158:
 کربورسیلیسیم ، اکسید آلومینیوم ، الماس مصنوعی و سیلیکون کارباید و... دانه هایی که به طور مصنوعی تهیه می شوند، دارای ترکیبات یکنواخت تری نسبت به مواد طبیعی می باشند. کربورسیلیسیم ، اکسید آلومینیوم ، الماس مصنوعی و سیلیکون کارباید و... دانه هایی که به طور مصنوعی تهیه می شوند، دارای ترکیبات یکنواخت تری نسبت به مواد طبیعی می باشند.
 1. سختی ( قابلایت نفوذ و خراشیدن سطح یک ماده ) 1. سختی ( قابلایت نفوذ و خراشیدن سطح یک ماده )
 +
 2. مقاومت حرارتی ( مقاومت دانه ی ساینده در برابر حرارات که کند نشود ) 2. مقاومت حرارتی ( مقاومت دانه ی ساینده در برابر حرارات که کند نشود )
 +
 3. چقرمگی ( مقاومت یک ماده ی ساینده در برابر ضربه و فشار ) 3. چقرمگی ( مقاومت یک ماده ی ساینده در برابر ضربه و فشار )
 +
 4. شکنندگی یا خاصیت خودتیزکنی ( بدین معنا که بعد از کند شدن دانه های ساینده تکه ای از آن جدا شده و لبه های برش جدید بر روی آن ظاهر شود ) 4. شکنندگی یا خاصیت خودتیزکنی ( بدین معنا که بعد از کند شدن دانه های ساینده تکه ای از آن جدا شده و لبه های برش جدید بر روی آن ظاهر شود )
    
 +
 چسب ها : چسب ها :
 ز اجزای دیگر تشکیل دهنده ی سنگهای سمباده چسب ها می باشند. چسب ها وظیفه دارند که دانه ها را در کنار هم نگه داشته و فرم سنگ سمباده را تامین کنند و چسب هایی که در این جا مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : چسب سرامیک ، چسبهای معدنی ( ماگنزیت ، سیلیکات ) ، چسب های گیاهی ز اجزای دیگر تشکیل دهنده ی سنگهای سمباده چسب ها می باشند. چسب ها وظیفه دارند که دانه ها را در کنار هم نگه داشته و فرم سنگ سمباده را تامین کنند و چسب هایی که در این جا مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : چسب سرامیک ، چسبهای معدنی ( ماگنزیت ، سیلیکات ) ، چسب های گیاهی
سنگزنی_چیست.txt · آخرین ویرایش: 2018/01/31 10:15 توسط maleki