ابزار کاربر

ابزار سایت


تین_پلیت

تین پلیت(قلع اندود ، حلب)

با ایجاد یک لایه پوشش قلع بر روی ورق های فولادی، ورق های تین پلیت، قلع اندود یا حلب، تولید می شوند. این محصول هم از لحاظ ظاهری زیبا و هم دارای خواص مقاومت به خوردگی بالا، لحیم کاری و جوشپذیری بالا می باشد. از این محصول جهت تولید قوطی های کنسرو، قوطی های نوشابه، و حتی قطعات الکتریکی در دستگاه های مختلف استفاده می شوند.

گونه دیگر این محصول، ورق های بدون قلع(TFS) می باشند که از طریق اعمال الکترولیز اسید کرومیک بر روی سطح ورق تولید می شوند. این محصول اقتصادی تر بوده و در زمینه رنگ پذیری و چسبندگی رنگ جایگزین تین پلیت می شود. از این محصول جهت تولید قوطی نوشابه، کیس فیلم های عکاسی و… استفاده می شود.

ورق های تین پلیت به ورق هایی با ضخامت ۰.۱۶ میلی‌متر تا ۰.۴۵ میلی‌متر گفته می‌شود که بیشتر جهت قوطی‌های چای ، کنسرو ، مواد غذایی و روغن‌های نباتی استفاده می‌شود که جهت مصون سازی مواد غذایی یک لایه قلع روی ورق سرد (روغنی)ST12 پوشیده شده است. گاهی اوقات دو طرف ورق قلع یکسان ندارد (یک طرف ۲.۸ و طرف دیگر ۵.۶) که طرف قلع بیشتر جهت داخل ظرف و طرف قلع کمتر جهت بیرون ظرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. تین پلیت ها از نظر سختی و نرمی به ۳ گروه شامل تمپر ۲ که نرم و تمپر ۳ که معمولی و تمپر ۴ که سخت بوده تقسیم می‌شود

برای مطالعه بیشتر:

انواع ورق فولادی

ورق سیاه

ورق های اسید شویی

ورق روغنی

ورق فولادی قلع اندود

ورق گالوانیزه

ورق سیاه

تین_پلیت.txt · آخرین ویرایش: 2018/09/12 12:52 توسط maleki