ابزار کاربر

ابزار سایت


تاریخچه_پیدایش_صنعت_لوله_و_پروفیل_در_ایران

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

تاریخچه_پیدایش_صنعت_لوله_و_پروفیل_در_ایران [2016/12/05 08:36] (فعلی)
maleki ایجاد شد
خط 1: خط 1:
 +===== تاریخچه پیدایش صنعت لوله و پروفیل در ایران =====
 +
 +
 +بعد از جنگ جهانی دوم به تدریج جمعیت ایران رو به افزایش نهاد و با بهبود وضع زندگی مردم ​ ، نیاز و تمایل آنها برای ساخت خانه های جدید و مدرن بیشتر مشاهده گردید.
 +
 +در این میان ساخت درب و پنجره ​ و اقلام محافظتی از رونق فراوانی برخوردار شد. تا آن زمان درب و پنجره از چوب ساخته می شدو با توجه به شرایط اقلیمی کشور چوب کافی در دسترس نبود ، مردم ناچار شدند ابتدا از آهن و سپس از آلومینیم برای این منظور استفاده نمایند.
 +
 +از این جهت شروع به وارد کردن انواع پروفیل برای ساختن درب و پنجره نمودند و در نتیجه واردات این کالا رو به افزایش نهاد و فکر ساخت و تولید این کالای با ارزش در آن زمان فکر افراد فنی ​ و تولیدی از جمله آقای فلفلی و مهندس فتحی را برانگیخت. (این دو فرد جزء اولین بنیانگذاران صنعت لوله و پروفیل و همچنین اولین سازندگان ماشین های تولید این محصول در ایران می باشند.)
 +
 +صنعت پروفیل در جهان، چنانکه گفته شد. بیش از یک قرن پس از صنعت لوله پدیدار گشت . ولی در ایران این صنعت پروفیل بود که ابتدا شروع به فعالیت نمود . 
 +
 +در ابتدای سال 1340 شمسی اولین تولید کننده پروفیل در ایران بنام شرکت سپنتا توسط آقای فلفلی و سپس در سال 1342 دومین کارخانه تولید این محصول توسط مهندس فتحی که امروزه بنام سدید موجود می باشد پایه گذاری و شروع به تولید نمود . 
 +و تا سال 1350 شرکتهای دیگری به ترتیب بنامهای - دنیای فلز – پارس - گیوار ​ - ساوه – سپاهان – سپافیل ​ و ... ایجاد و شروع به تولید نمودند ولی خوشبختانه با توجه به رشد جمیعت و توسعه شهرکهای مسکونی و نیاز شدید جامعه تا به امروز تعداد این کارخانجات به بیش از150 مورد رسیده است .
 +
 +لازم به ذکر است در ابتدای شروع تولید در دهه های اولیه، تولید پروفیل بصورت پیوسته انجام نمی گرفت ​ یعنی ( ابتدا لوله در یک خط تولید و سپس در خط دیگری به قوطی تبدیل می شد)
  
تاریخچه_پیدایش_صنعت_لوله_و_پروفیل_در_ایران.txt · آخرین ویرایش: 2016/12/05 08:36 توسط maleki