ابزار کاربر

ابزار سایت


الکتریکال_استیل_سیلیکون_استیل

فولادهای سیلیکونی

با توجه به رشد شهر نشینی استفاده از نیروی الکتریکی‌ رو به افزایش است. اگرچه با توجه به محدود بودن منابع تولید انرژی الکتریکی‌ و با توجه به افزایش روز افزون هزینه‌های تولید انرژی الکتریکی‌، مساله کاهش تلفات انرژی الکتریکی‌ بسیار اهمیت دارد.

لازم به ذکر است که شرکت تیسکو چین، بزرگترین تولید کننده فولاد زنگ نزن در جهان می باشد(3 میلیون تن در سال) و همچنین در زمینه تولید ورق های فولادی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، به خصوص گرید های API که برای محیط های گاز شیرین و گاز ترش استفاده می شود و نیازمند کیفیت فوق العاده بالایی می باشد، فعالیت دارد.

این شرکت با توسعه خط تولید ورق های سیلیکون دار خود به میزان یک میلیون تن در سال، و همچنین صادرات به اروپا و آمریکای شمالی، یکی از برترین تولید کنندگان این محصول در جهان می باشد.

فولاد‌های الکتریکی‌ای که در ماشین‌های الکتریکی‌ و ابزار‌های الکتریکی‌ استفاده میشوند به طور کلی‌ به دو دسته زیر تقسیم میشوند:

  • فولادهای سیلیسی با دانه جهت دار (grain oriented)
  • فولادهای سیلیسی با دانه غیر جهت دار (non-grain oriented)

مورد اول بیشتر در مبدل‌ها و ترانسفورماتورها استفاده میشود و مورد دوم بیشتر در ژنراتور ها، موتورها، برخی‌ مبدل‌های کوچک و بالاست‌ها استفاده میشود از همین رو مورد استفاده آنها از مورد اول بیشتر است.

به طور معمول درجهٔ فولاد غیر جهت دار با توجه به میزان سیلیسیوم آنها مشخص میشود، با افزایش میزان سیلیسیوم ، تلفات آهن کاهش می‌یابد و درجه فولاد بالاتر میرود.

نوع پوشش ورق‌های فولاد الکتریکی‌ غیر جهت دار:

:G2 پوشش نیمه ارگانیک کروماتی، رنگ آن‌ سبز مایل به قهوه‌ای می‌باشد. مقاومت به خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، قابلیت جوش پذیری، مقاومت در برابر تنش‌های معمول فرایند آنیلینگ بسیار مناسب است و این پوشش مناسب برای استفاده در موتور‌ها و ژنراتور‌هایی‌ با سایز بزرگ و متوسط می‌‌باشد.

:X4 این پوشش نیمه ارگانیک ، بدون کروم و سازگار با محیط زیست می‌باشد. رنگ آن‌ سفید مایل به خاکستری است.توانایی پانچ کردن ، مقاومت در برابر لمینیشن را دارا می‌باشد. مناسب برای استفاده در موتورهایی با سایز کوچک و متوسط و موتورهای لوازم خانگی می‌باشد.

:H5 این پوشش نیمه ارگانیک، بدون کروم و سازگار با طبیعت می‌باشد، رنگ آن‌ خاکستری مایل به نقره‌ای می‌باشد. توانایی‌ پانچ کردن ، مقاومت در برابر خوردگی را دارا می‌‌باشد، مناسب برای موتورهایی با سایز کوچک و متوسط، موتور‌های لوازم خانگی می‌باشد.

:Z6 این پوشش نیمه ارگانیک، بدون کروم و سازگار با محیط زیست می‌باشد. رنگ آن‌ خاکستری مایل به نقره‌ای است. دارای مقاومت در برابر خوردگی بسیار عالی‌، توانایی پانچ کردن بالا، مقاومت در برابر پرداخت، مقاومت در برابر تنش‌های معمول فرایند آنیلینگ. مناسب برای استفاده در موتورهایی با سایز متوسط و کوچک، موتور‌های لوازم خانگی و ترنسفورمر‌های EL IRON با سایز کوچک.

الکتریکال_استیل_سیلیکون_استیل.txt · آخرین ویرایش: 2017/02/05 09:22 توسط maleki